DRAGON WINCH MAVERICK

Moc bez rozbijania banku

DRAGON WINCH TRUCK

Na nowo zdefiniowana siła

DRAGON WINCH HIGHLANDER

Gdy prędkość ma znaczenie

DRAGON WINCH HIDRA

Wytrzymałość bez granic

Zalety wyciągarek

Wygląd

Estetyka wykonania i nowoczesny design. Wyciągarki DRAGON WINCH z pewnością nie zeszpecą Twojego pojazdu, a wręcz przeciwnie – dodadzą mu profesjonalnego uroku.

Przekładnia

Wyciągarki DRAGON WINCH wyposażone są w 3-stopniowe przekładnie planetarne, zapewniające maksimum wydajności oraz mocy.

Gwarancja

Wyciągarki DRAGON WINCH objęte są 5-letnią gwarancją. Wybrane modele DRAGON WINCH objęte są dożywotnią gwarancją (po rejestracji). Jeżeli coś się zepsuje – przyjeżdżamy, zabieramy, naprawiamy i przywozimy, czyli door-to-door. Ty nie martwisz się o nic!

Wodoodporność

Wyciągarki DRAGON WINCH przystosowane są do pracy w skrajnie ekstremalnych warunkach. Nie istnieje dla nich zła pogoda!

Sterowanie

Wyciągarki DRAGON WINCH sterowane są za pomocą pilota kablowego lub bezprzewodowego o zasięgu do 30 m. Stajesz gdzie chcesz i masz pełną kontrolę nad pojazdem!

Materiał

Wysokogatunkowa stal stopowa, poddawana wielokrotnym próbom wytrzymałościowym. Wyciągarki DRAGON WINCH to prawdziwa klasa tytanów!

Hamulec

Wyciągarki DRAGON WINCH wyposażone są w hamulec dynamiczny, zapewniający pełną kontrolę nad wyciągiem. Niektóre modele posiadają hamulec automatyczny bądź przekładnie samohamowne.

Kategorie

Oferta wyciągarek DRAGON WINCH jest różnorodna i podzielona na kategorie. Dzięki temu z pewnością dobierzesz odpowiedni model do własnych oczekiwań i potrzeb.

Niezawodność

Wyciągarki DRAGON WINCH są po prostu NIEZAWODNE. Tu już nie trzeba nic dodawać – to jest fakt potwierdzony przez tysiące zadowolonych użytkowników!

125

Minimalna siła uciągu

27216

Maksymalna siła uciągu

60

Miesięcy gwarancji door-to-door

1000000

Zadowolonych klientów

Czym jeszcze wyróżniają się wyciągarki DRAGON WINCH ?

Przekaźnik typu kontaktor

Kontaktor to elektromagnetyczny przełącznik, przekazujący prąd do silnika. Pełni również rolę bezpiecznika, który nie dopuści do przegrzania urządzenia. W przypadku powstania zbyt wysokiej temperatury wewnątrz układów roboczych, zasilanie zostanie automatycznie odcięte. Przepływ prądu zostaje wznowiony po wystygnięciu silnika, co następuje dość szybko.
Przekaźnik znajduje się bezpośrednio na silniku bądź w puszce nad bębnem, którą można w razie potrzeby przenosić poza wyciągarkę. Pozwala to na pełną kontrolę ułożenia liny podczas jej nawijania, gdyż nic nie zasłania bębna. Solidna i szczelna obudowa kontaktora zapewnia jego długą żywotność i ochronę przed wilgocią.

Bezpieczna i wygodna dźwignia wysprzęglania

Proste rozwiązania to najczęściej rozwiązania genialne. Dlatego dźwignia zwalniania liny, stosowana w wyciągarkach DRAGON WINCH, jest prosta w obsłudze i jednocześnie zabezpieczona przed przypadkowym użyciem. Rączkę dźwigni należy pociągnąć do siebie i następnie przekręcić. Nic skomplikowanego, a jednocześnie nie da się tego zrobić „niechcący”. Ponadto mechanizm dźwigni nie wymaga dodatkowego obracania bębnem w poszukiwaniu momentu zwolnienia. Znajdująca się w pokrętle sprężyna samoczynnie zwalnia bolec blokujący przekładnię, co czyni całą operację szybką, bezpieczną i precyzyjną.

Hamulec, który wytrzymuje więcej niż lina!

A trzeba przy tym zaznaczyć, że liny są najwyższej jakości. W zależności od modelu, w wyciągarkach DRAGON WINCH stosowane są hamulce cierne dynamiczne bądź automatyczne, a także przekładnie samohamowne. Przeprowadzane w ekstremalnych warunkach testy wytrzymałościowe (m.in. dynamiczne zatrzymanie) trwały często aż do momentu zerwania liny. Oznacza to konkretnie, że hamulec wytrzymywał wszystkie szarpnięcia, dłużej niż sama lina!

Moc i prędkość z przekładni planetarnych

Większość wyciągarek DRAGON WINCH posiada trójstopniowe przekładnie planetarne. Ich zasadniczymi zaletami są zwarta budowa i niewielkie rozmiary, a jednocześnie dużo większa rozpiętość przełożeń w stosunku do tradycyjnych przekładni zębatych. Ze względu na niezwykle wysokie wartości sił, działających podczas pracy przekładni, wszystkie ruchome elementy wykonane zostały ze stopów o najwyższym współczynniku wytrzymałości, zarówno na tarcie, jak też na przeciążenia. W ich procesie produkcyjnym obowiązuje rygorystyczna klasa dokładności, charakterystyczna dla urządzeń precyzyjnych.

Ergonomiczny i doskonale zabezpieczony pilot

Najdelikatniejszą częścią każdej wyciągarki jest pilot. Specyficzne warunki, w jakich przychodzi mu nieraz pracować (deszcz, śnieg, błoto etc.), mogą często prowadzić do jego uszkodzenia, a w konsekwencji do niemożliwości obsługi maszyny. Dlatego w wyciągarkach DRAGON WINCH zrezygnowano z plastikowej i niepewnej obudowy, na rzecz solidnej i elastycznej gumy, zapewniającej wysoką wodoszczelność. Doskonale amortyzuje ona wszelkie uderzenia i wstrząsy i jest ergonomiczna (idealnie przylega do dłoni). Gumowa obudowa pilota została ponadto zaprojektowana również z myślą o tym, by można go było bez problemu obsługiwać w rękawicach, co dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania wyciągarki.

Kupując Dragona, stajesz się posiadaczem nowoczesnego, piekielnie silnego i perfekcyjnie działającego mechanizmu, który Cię nigdy nie zawiedzie.
Prezentacja DRAGON WINCH
DRAGON WINCH – wyciągarki, które pracują z siłą buldożera!