Wyciągarki elektryczne 12V - seria Dragon Winch HIGHLANDER

Zgodnie z nazwą – nie straszne im żadne góry. Są nie tylko piekielnie silne, ale potrafią być również niesamowicie szybkie, GDY PRĘDKOŚĆ MA ZNACZENIE! Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z wyciągarkami serii HIGHLANDER, być może z niedowierzaniem przyjmą fakt, że wystarczy zasilanie prądem o napięciu 12 V, by czterotonowy pojazd wciągać z prędkością niemal 6 metrów na minutę!

Czytaj więcej
Sortowanie produktów:

Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z wyciągarkami serii HIGHLANDER, być może z niedowierzaniem przyjmą fakt, że wystarczy zasilanie prądem o napięciu 12 V, by czterotonowy pojazd wciągać z prędkością niemal 6 metrów na minutę!

To jednak nie jedyny rekord wyciągarki HIGHLANDER DWH 9000 HD. Pojazdy, których masa mieści się w przedziale od 900 kg do 1 tony, mogą liczyć na wciąganie z prędkością nawet do 15 metrów na minutę! Kropkę nad i stawia prędkość liny bez obciążenia, która wynosi w tym modelu 25 metrów na minutę. A przecież wszyscy doskonale wiemy, że są sytuacje, gdy jedna bezcenna minuta decyduje o wielu sprawach…

Naturalnie masa czterech ton nie wyczerpuje możliwości tej serii. Naszym asem atutowym pod tym względem jest wyciągarka HIGHLANDER DWH 15000 HD, której uciąg maksymalny wynosi 15000 lb/6803 kg. Zarówno ona, jak również model DWH 12000 HD, dedykowane są szczególnie dużym samochodom terenowym. Wszystkie modele w przedziale od DWH 9000 HD do DWH 15000 HD dysponują silnikiem o mocy 9 KM oraz dynamicznym hamulcem.

Posiadaczy ciężkich quadów extreme, w tym również pojazdów UTV, z pewnością zainteresują mniejsze modele serii HIGHLANDER: DWH 4500 HD, DWH 3500 HD oraz DWH 3000 HD. Pierwsza z tych wyciągarek posiada silnik o mocy 1,9 KM, dwie mniejsze natomiast dysponują silnikiem o mocy 1,6 KM. Liczby w symbolach modeli odpowiadają ich uciągowi w funtach, tak więc są to urządzenia mogące sprostać ciężarom o masie odpowiednio 2041 kg, 1588 kg i 1133 kg. Cała podgrupa wyposażona jest w hamulce automatyczne.

Wszystkie wyciągarki serii HIGHLANDER posiadają trójstopniową przekładnię planetarną. W standardowym wyposażeniu znajdują się: stalowa lub syntetyczna lina, hak, zestaw sterowania wraz z okablowaniem, prowadnica rolkowa, przewodowy oraz bezprzewodowy pilot, a także śruby montażowe.