Wyciągarki elektryczne 12V i 24V - seria Dragon Winch TRUCK

Są sytuacje, gdy od sprawności wyciągarki zależy bezpieczeństwo drogiego sprzętu, a także coś więcej – bezpieczeństwo ludzkie. Wtedy do akcji wkracza seria TRUCK - NA NOWO ZDEFINIOWANA SIŁA! Seria TRUCK ma właściwie dwóch liderów. Pierwszym jest wyciągarka DWT 22000 HD, która jest w stanie wziąć na siebie ciężar o masie prawie dziesięciu ton! Nie trzeba chyba dodawać, że jest to sprzęt robiący świetną karierę w służbach leśnych, jako uzupełnienie ciężkich pojazdów specjalistycznych.

Czytaj więcej
Sortowanie produktów:

Drugą gwiazdą serii TRUCK jest wyciągarka z jej przeciwległego bieguna – DWTS 12000 HD. Przyjrzyjmy się parametrom: „zaledwie” 5443 kg uciągu, „zaledwie” 7,2 KM mocy. Cóż więc czyni ją wyjątkową? Zastosowano w niej ślimakową przekładnię samohamowną. Oznacza to, że w warunkach ekstremalnych mechanizm hamujący będzie w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia, niż wskazują to parametry. A to oznacza również dużo większe bezpieczeństwo!

Na szczególną uwagę zasługuje również wyciągarka TRUCK DWT 15000 HDL z przedłużonym bębnem, na którym mieści się aż 60 metrów stalowej liny. To mniej więcej tyle, ile wynosi wysokość 20-piętrowego budynku! Czy istnieją jary zbyt głębokie dla tej wyciągarki?

Generalnie seria TRUCK przeznaczona jest dla średnich i dużych samochodów terenowych oraz do wszelkiego typu samochodów specjalistycznych, poruszających się po trudnym terenie. Naturalnie wysokie parametry uciągu wymagają od producenta zapewnienia odpowiedniej trwałości wszystkich elementów konstrukcji. Dlatego wszelkie podzespoły wykonane zostały z materiałów o podwyższonej wytrzymałości i mają za sobą niezliczone próby obciążeniowe.

Za wyjątkiem DWTS 12000 HD, wszystkie wyciągarki tej serii wyposażone są w trójstopniową przekładnię planetarną oraz dynamiczny hamulec cierny. W standardowym wyposażeniu znajdują się: stalowa lina, hak, zestaw sterowania wraz z okablowaniem, prowadnica rolkowa, przewodowy oraz bezprzewodowy pilot, a także śruby montażowe.