Wyciągarki hydrauliczne - seria Dragon Winch HIDRA

O tym, jaka siła drzemie w hydraulice, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego też nasza oferta nie mogłaby być pełna bez odpowiednio rozbudowanej serii wyciągarek hydraulicznych: HIDRA – WYTRZYMAŁOŚĆ BEZ GRANIC! Seria HIDRA adresowana jest zarówno do użytkowników bardzo ciężkiego sprzętu specjalistycznego, jak również do posiadaczy lżejszych maszyn, wyposażonych w układ hydrauliczny. Pojęcie „lżejsza maszyna” jest tu oczywiście pojęciem względnym, dlatego najlepiej będzie, jeśli przemówią liczby.

Wyciągarki hydrauliczne z zasady charakteryzują się dużo większą żywotnością od wyciągarek elektrycznych i mechanicznych. Dzieje się tak dlatego, że znaczną część naprężeń wewnętrznych przyjmuje na siebie ściskany w tłokach olej, co jednocześnie chroni pozostałe elementy urządzenia przed tzw. zmęczeniem materiału. Dlatego też wyciągarki serii HIDRA zalecane są szczególnie w sytuacjach, gdy przewidywana jest duża częstotliwość ich użytkowania.

Czytaj więcej
Sortowanie produktów:

Ofertę standardowych wyciągarek serii HIDRA otwiera DWHI 12000 HD, legitymująca się maksymalnym uciągiem 5443 kg. Model ten wyróżnia się na tle innych wyciągarek dodatkowym elementem – napinaczem liny, zapobiegającym nierównomiernemu ułożeniu liny na bębnie podczas nawijania. Takie rozwiązanie w dużym stopniu chroni belki łączące, znajdujące się nad bębnem, a także generalnie całe urządzenie.

Na przeciwległym biegunie znajduje się nasz największy mocarz – DWHI 660 HD z uciągiem wynoszącym 30 ton. Czy jest w stanie pociągnąć czołg? Bez żadnego problemu, o ile będzie to tzw. czołg lekki, którego masa nie przekracza właśnie 30 ton. Tak więc taki np. amerykański Stingray jest jak najbardziej w zasięgu jej możliwości.

Wśród serii HIDRA na szczególną uwagę zasługują również wyciągarki DWHI 220 HDA oraz DWHI 220 HDB – produkowane na indywidualne zamówienia z obudową specjalnie przystosowaną do niestandardowego umocowania. Dopełnieniem serii jest mała wyciągarka hydrauliczna uciągu pionowego DWHI 33 HD, przeznaczona do podnośników, żurawi samochodowych etc.