Wyciągarki ręczne, korbowe - Dragon Winch

Jeżeli kochasz przygody, to musisz zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Jednym z takich zabezpieczeń są z pewnością nasze wyciągarki korbowe, czyli - ZWIELOKROTNIONA SIŁA MIĘŚNI. Sytuacji, w których znajdują zastosowanie, są po prostu tysiące! Czasem może to być awaria zasilania, podczas której wyciągarka elektryczna staje się bezużyteczna. Czasem mogą to być okoliczności zupełnie nie związane z motoryzacją: wciągnięcie jakiegoś ciężaru na budowie, w warsztacie lub na działce… Tego typu potrzeby dyktuje po prostu samo życie. A najważniejszy w tym wszystkim jest efekt. Nie trzeba być bowiem żadnym siłaczem, by ciężar przekraczający wielokrotnie ludzkie możliwości powędrował sobie grzecznie na wskazane miejsce.

Czytaj więcej
Sortowanie produktów:

Pokazuje wszystkie 14 pozycji

I to nie byle jaki ciężar, dodajmy, bowiem za pomocą wyciągarki DWK 35 V będziemy w stanie wprawić w ruch masę ważącą ponad półtorej tony! Nawet najmniejsza wyciągarka z tej serii, czyli DWK 12, zwielokrotni naszą siłę do uciągu 540 kg. Z takim sprzętem człowiek po prostu staje się mocarzem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych!

Lekkie wyciągarki (DWK 12 oraz DWK 16) posiadają jedno przełożenie zębatek oraz dwie wersje: LINA lub PAS. Wyciągarki cięższe (DWK 25 V, DWK 35 V) są aktualnie produkowane wyłącznie w wersji z liną oraz posiadają dwa przełożenia kół zębatych, umożliwiające regulację prędkości zwijania liny. Naturalnie przy ustawieniu większej prędkości uciąg maksymalny zostaje zredukowany o pewną wartość. O jaką - to już w zasadzie zależy od siły użytkownika.

Na szczególną uwagę zasługuje model DWK 26 V. Został on wyposażony w hamulec cierny dwukierunkowy, długą linę (17 m) oraz szczelną obudowę, zapobiegającą przypadkowemu wkręceniu elementów zewnętrznych w koła zębate (np. rękawa od koszuli). Posiada także wydłużone ramię korby, zapewniające lekką i płynną pracę mechanizmu.

Pozostałe wyciągarki z tej serii posiadają linę lub pas o długości 10 m oraz hamulec zapadkowy (kierunek blokowania ustawiany jest przełożeniem zapadki.